Hematyt w Feng Shui: uzdrawianie i biżuteriaW tym artykule chciałbym porozmawiać o kilku ważnych metafizycznych właściwościach hematytu. Przede wszystkim przejrzyjmy niektóre właściwości fizykochemiczne hematytu. Jaki jest skład tego znaczącego i potężnego kamienia?

Z jego wzoru chemicznego Fe2O3 widzimy, że hematytem jest zasadniczo tlenek żelaza. Jest kilka tlenków żelaza, a poza hematytem najliczniejszy jest magnetyt. Hematyt jest materiałem magnetycznym, chociaż jego magnetyzm jest słabszy w porównaniu z magnetytem. Kamienie hematytowe są bardzo zwarte i stosunkowo ciężkie. Mogą mieć kolor od czarnego do czerwono-brązowego, ale zdecydowanie dominujący to srebrno-szary metaliczny kolor. W większości przypadków, gdy kupujesz hematyt, będzie on w postaci kamieni o różnych rozmiarach.

Hematyt może pomóc odkryć własne, niepowtarzalne moce oraz talenty i uwolnić własne narzucone ograniczenia, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowej samokontroli nad sobą. Hematyt pomaga w procesie wniebowstąpienia, ułatwiając integrację wyższych energii duchowych do naszej fizycznej egzystencji. Pozwala to osobom, które korzystają z rozwoju duchowego, aby nadal mogły funkcjonować w świecie fizycznym i odnoszą się do innych.

Nasiona i kryształy hematytu były używane już w starożytnej kulturze lemurów, którzy trzymali starożytną wiedzę i mądrość. Hematyt pomógł wprowadzić tą wiedzę do teraźniejszości, aby obudzić nasze ciała duchowe. Lemury trzymają błogosławieństwo bezwarunkowej miłości, gdy ziemia wchodzi w nową wibrację i pokazują nam, jak wykraczać poza własne granice i czerpać wiedzę na temat naszej przeszłości, przebudzając własną duszę. Lemury dają nam również wiarę, abyśmy mogli osiągnąć i spełnić nasz pełny potencjał. Są doskonałymi nauczycielami, wykorzystywanymi do wyważania i rozjaśniania czakr.

Hematyt oczyszcza ciało i zwiększa przejrzystość umysłu z łagodną i współczującą energią. Pomaga zamknąć nierozwiązane sytuacje, które wydaje się, że często nie mają żadnego wyjścia z nich bądź rozwiązania. Jest szczególnie dobry dla osób wrażliwych promujących własną odwagę, likwidując obawy i fobie. Hematyt jest doskonałym kamieniem dla medytacji, uspokajającym i balansującym fizyczne, emocjonalne i mentalne aspekty naszego życia.

Po połączeniu hematytu z innymi kamieniami jest kilka opcji. Jedna droga wiąże się z hematytem w szarym kształcie, przymocowanym do kwarcu, lub całkowicie pokrytym kwarcem.

Komentarze